loading...
پرتو افکن

جرایم پزشکی و انواع چیست؟

نویسنده بازدید : 31 سه شنبه 10 مرداد 1402 نظرات (0)

 جرایم پزشکی بر اساس چه قوانینی تعریف می شود؟

1- مردم اغلب فکر می کنند: زیرا در اکثر موارد پزشکان و بیمارستان ها با گرفتن امضا امکان هرگونه تعقیب و تحقیق را از بیمار و خانواده وی سلب می کنند. البته خوب است در چنین مواردی از یک وکیل مجرب مانند بهترین وکیل شیراز مشاوره حقوقی بگیرید. شایان ذکر است اعلامیه برائت در بیمارستان ها و قبل از مراجعه به اتاق عمل برای امضای بیمار طبق ماده 322 قانون مجازات اسلامی قرار می گیرد. در مورد خساراتی است که ممکن است در اثر عدم صلاحیت یا اشتباه پزشک به بیمار وارد شود و به معنای منتفی بودن مسئولیت کیفری پزشک نیست.

2- افشای اسیران بیمار توسط پزشک نیز جرم است و ماده 648 قانون مجازات اسلامی دارای آیات زیر است:

3- کلیه جرائم غیر عمد پزشک قابل تعقیب است. به عنوان مثال: درمان بیمار که باید در بیمارستان با تجهیزات خاص و تیم پزشکی انجام شود، حتی اگر پزشک در درمانگاه یا مطب خود با آن تجهیزات انجام دهد، این موضوع برای پزشک قابل پیگرد کیفری است.

4- صدور گواهی خلاف واقع توسط پزشک جرم است که شامل کلیه مسئولین و کارشناسان می شود

5- جرائم در جراحی مانند خارج کردن بی مورد کلیه بیمار توسط پزشک در حین عمل کلیه.

6- تقلب در پزشکی مانند تبلیغات پزشکی یا دارویی برای فریب مردم

7-ماده 12 قانون مصوب 1290: هر پزشكي از نسخه رمزدار استفاده كند به چهار ماه حبس محكوم خواهد شد. نسخه کد شده نسخه ای است که بین پزشک و داروخانه خاصی به صورت رمز قابل مبادله است و اگر نسخه را به داروخانه دیگری می بردند، داروساز نمی توانست نسخه را تحویل دهد و فقط داروخانه خاص می توانست بخواند و تحویل دهد.

 8- طرح پیشگیری از شیوع بیماریهای مقاربتی (واگیر) مصوب 1320.

9- آیین نامه امور پزشکی و دارویی و آشامیدنی و خوردنی مصوب 1334.

 10- قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی مصوب 1374 در خصوص تخلف از تجهیزات پزشکان و اکیپ پزشکی ویژه، حتی اگر پزشک در درمانگاه یا مطب خود با آن تجهیزات این کار را انجام دهد، این موضوع پیگرد کیفری دارد.

 

نقض قوانین پزشکی و دارویی

جرائم پزشکان و سایر افراد مرتبط با این حرفه ممکن است علاوه بر جنبه انضباطی، جنبه کیفری نیز داشته باشد. این جرایم طبق قوانین خاص جرایم پزشکی و دارایی نامیده می شوند و دارای عناوین مجرمانه مشخص و عناصر تشکیل دهنده خود هستند. این جرایم عبارتند از: تأسیس مؤسسه درمانی بدون اخذ مجوز، طبابت بدون اخذ مجوز قانونی، صدور گواهی خلاف واقع، امتناع از کمک به بیماران اورژانسی، افشای اسرار بیمار، دادن نسخه کددار، بکارگیری افراد فاقد صلاحیت حرفه ای در مؤسسات. دارو، سقط جنین، اداره یک موسسه پزشکی توسط افراد فاقد صلاحیت، تبلیغات گمراه کننده و خلاف اصول فنی و شئون پزشکی یا عفت عمومی و غیره.

 

تخلفات انضباطی پزشکان

در هر جامعه ای، انجمن ها، اتحادیه ها، مراکز و تشکل های صنفی و حرفه ای از اجتماع همفکران یا صاحبان شغل و عنوان واحد تشکیل می شود که هدف آن حفظ منافع صنوف مردم یا حمایت از شغل آنهاست. . و اجتماعی است. برخی از این جوامع با توجه به اهمیت خود و به منظور حفظ شئون اجتماعی اعضا، قوانین و مقرراتی را وضع کرده اند و برای تخلف از این مقررات، واکنش ها و ضمانت های اعدام را پیش بینی می کنند و گاه قانونگذار وارد عمل شده و مجازات هایی در نظر می گیرد. . این نوع تخلفات را عموماً تخلفات اداری یا تخلفات انتظامی می نامند. به این ترتیب تخلف از مقررات صنفی توسط یکی از اعضای آن اتحادیه تخلف انضباطی محسوب می شود.

چگونه هوش مصنوعی چگونه با ایدئولوژی سیاسی خود آینده بشر را تهدید می‌کند؟

نویسنده بازدید : 32 یکشنبه 25 تیر 1402 نظرات (0)

مقدمه:


هوش مصنوعی (AI) به عنوان یکی از فناوری‌های پیشرفته و رو به رشد، توانسته است در بسیاری از حوزه‌ها تغییرات چشمگیری را به همراه بیاورد. اما، همچنان بحث‌های فلسفی، اخلاقی و سیاسی اطراف هوش مصنوعی در حال گسترش است. یکی از جنبه‌هایی که به تازگی به توجه بیشتر محققان و فیلسوفان درباره هوش مصنوعی انجام شده است، تأثیر ایدئولوژی سیاسی هوش مصنوعی بر آینده بشر است.

کلاسه آنلاین خوب است یا نه ؟

نویسنده بازدید : 39 سه شنبه 13 تیر 1402 نظرات (0)

مقدمه :

کلاس آنلاین یکی از ابزارهایی است که با پیشرفت فناوری ارتباطات، به خصوص اینترنت، به عنوان یک جایگزین برای کلاس‌های حضوری ظهور کرده است. حالا برای بررسی اینکه آیا کلاس آنلاین خوب است یا نه، به برخی از مزایا و معایب این روش می‌پردازیم:

چگونه فیلم از یوتیوب دانلود کنیم؟ راهنمای کامل

نویسنده بازدید : 231 شنبه 10 تیر 1402 نظرات (0)

مقدمه:

یوتیوب به عنوان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ های به اشتراک گذاری ویدیو در جهان است، شما را قادر می‌سازد تا به آسانی ویدیوهای مختلف را مشاهده کنید. اما برخی اوقات نیاز می‌باشد تا این ویدیوها را بر روی دستگاه خود ذخیره کنید. در این مقاله، روش‌های مختلفی برای دانلود فیلم‌ها از یوتیوب را بررسی خواهیم کرد.

فیلتر اتو پرس کجاست و چه کاربردی دارد؟

نویسنده بازدید : 44 دوشنبه 05 تیر 1402 نظرات (0)

مقدمه:

فیلتر اتو پرس یک قطعه مهم در دستگاه اتو پرس است که وظیفه جذب سختی آب را بر عهده دارد. در شهرها و مناطقی که آب شهری یا آب جوشیده با درصد بالایی از سختی آب روبرو است، استفاده از فیلتر رسوب گیر اتو پرس اجازه می‌دهد تا املاح موجود در آب، قبل از ورود به قسمت‌های دیگر دستگاه، جذب و از آب جدا شوند. این عمل باعث جلوگیری از ورود املاح به اجزای داخلی دستگاه می‌شود و از آسیب دیدن قطعات داخلی مانند پمپ و بویلر جلوگیری می‌کند. در این مقاله به مکان قرارگیری فیلتر اتو پرس و کاربردهای آن می‌پردازیم.

انتقاده مدیر سابق اپ استور از قوانین این فروشگاه و مدیریت ان

نویسنده بازدید : 42 دوشنبه 05 تیر 1402 نظرات (0)

«فیلیپ شومیکر»، مدیر سابق اپ استور که تا پیش از خروج از اپل در سال 2016، مسئولیت تأیید اپلیکیشن‌ها را بر عهده داشت، در مصاحبه‌ای به انتقاد از قوانین این فروشگاه پرداخته است و اعتقاد دارد که تا «فیل شیلر» از این واحد جدا نشود، تغییر بزرگی در این بخش به‌ وجود نخواهد آمد.

انواع مواد عایق کاری کانال هوا + مزایا و معایب

نویسنده بازدید : 70 چهارشنبه 30 فروردین 1402 نظرات (0)

مواد پلی اورتان کاربردهای بی شماری در دنیای امروز دارند. در صنعت عایق کاری این مواد بر روی انواع مصالح و تجهیزات ساختمانی، لوله ها و کانال های تهویه مطبوع و ... نصب می شوند و برای عایق کاری آنها استفاده می شود. جایگاه عایق الاستومری و انواع مواد مورد استفاده برای عایق کاری کانال هوا در صنایع امروزی بسیار حائز اهمیت است و بدون آنها اختلالات گسترده ای در زمینه های مختلف صنعتی به وجود می آید.

نکاتی برای یک لیست عجیب

نویسنده بازدید : 66 پنجشنبه 24 فروردین 1402 نظرات (0)

مجله هالیوود ریپورتر به تازگی فهرستی از 50 فیلم برتر قرن را منتشر کرده است که حاوی نکات جالبی است و در عین ناباوری جایی برای بسیاری از بزرگان سینما در آن نیست.

به گزارش ایسنا، فهرست جدید مجله هالیوود ریپورتر که حاصل همکاری شش منتقد سینمایی و معرفی بهترین سینمای جهان از سال 2000 تاکنون است، در حالی منتشر شد که از سینماگران بزرگی چون «کلینت ایستوود» خبری نیست. "، "استیون اسپیلبرگ"، "مارتین اسکورسیزی". ترنس مالیک، اسپایک لی، گاس ون سنت، ژان لوک گدار، دیوید کراننبرگ، مایکل مان، کوئنتین تارانتینو، استیون سودربرگ، الکساندر پین. جیم جارموش، جیمز گری، جیا ژانگکه، عباس کیارستمی، جعفر پناهی، اصغر فرهادی، آپیچاتپونگ ویراستاکول و هو شیائوکسین، وودی آلن، رومن پولانسکی و لارس فون تریر در آن دیده نمی شود.

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه دارد

نویسنده بازدید : 59 دوشنبه 14 فروردین 1402 نظرات (0)

قیمت نفت در روز جمعه تحت تاثیر نگرانی ها در مورد عرضه مازاد در ایالات متحده به کاهش ادامه داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت معاملات نفت خام برنت با 24 سنت کاهش 0.32 درصدی به 75 دلار و 67 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت با 24 سنت کاهش معادل 0.34 درصد به 69 دلار و 72 سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص در روز پنجشنبه حدود یک درصد کاهش داشتند، اما از بزرگترین افت هفتگی خود در چند ماه گذشته که در هفته گذشته تحت تاثیر بحران بخش بانکی و ترس از رکود تجربه کردند، بهبود یافته اند و به سمت هفتگی پیش می روند. رشد حدود سه درصدی چهار درصد پیشرفت

مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم

نویسنده بازدید : 58 چهارشنبه 09 فروردین 1402 نظرات (0)

یکی از معدود مواردی که از گذشته تا به امروز در زندگی مردم وجود داشته و نقش عمیقی دارد، نواختن موسیقی است. با پیشرفت تکنولوژی دیگر گرامافون و تابلوهای موسیقی برای آن وجود ندارد. امروزه، مردم می توانند Spotify رایگان و ممتاز را برای یافتن بهترین ویژگی ها مقایسه کنند. بر اساس نیاز خود پیدا کنید و به میلیون ها نسخه آهنگ قدیمی و جدید دسترسی پیدا کنید.

سرویس محبوب Spotify به کاربران اجازه می دهد تا به میلیون ها آهنگ، پادکست و موزیک ویدیو از هنرمندان سراسر جهان دسترسی داشته باشند و گزینه های رایگان و ممتاز را برای دوستداران موسیقی فراهم می کند. اما تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان چیست و چه ویژگی های منحصر به فردی در این سرویس وجود دارد؟ این پاسخی است که در مقاله درباره تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان سیب کد خواهیم گفت، پس با ما همراه باشید.

تعداد صفحات : 2

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 17
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 60
 • آی پی دیروز : 154
 • بازدید امروز : 130
 • باردید دیروز : 395
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 716
 • بازدید ماه : 961
 • بازدید سال : 106,932
 • بازدید کلی : 106,932