هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه امروز (۴ شهریورماه) حاکمیت جو آرام همراه با آغاز تردد خودروها باعث افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

 

طی روز با افزایش تندی باد شرایط را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می کند و با رشد ابر در برخی ساعات بعدازظهر بیشینه غلظت آلاینده «ازن» نیز نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد شد بنابراین بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

 

در اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود که با وجود افزایش ترافیک تداوم وزش باد از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری کند و کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار گیرد.

 

با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۵ شهریور ماه) و همزمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده می‌شود و به‌تبع آن شاهد کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

 

طی روز عدم وزش باد مؤثر باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

 

با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی فردا (۵ شهریور ماه) در بیشتر مناطق پایتخت برقراری وضعیت قابل‌قبول دور از انتظار نخواهد بود.

 

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۷۷ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *