نیلگام سفر مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا نه تنها فرصتی برای دریافت اقامت دائم این کشور، بلکه راهی برای تحصیل در بهترین سطح آموزش است. تقریباً همه مشاغل به آموزش و دانش ریاضیات نیاز دارند. به همین دلیل دانشگاه های کانادا برنامه تبدیل این نوع امتیاز بندی معدل را در سایت های خود قرار داده اند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورت تفاوت های کالج و دانشگاه می توانید به این سایت مراجعه فرمایید. برای تقاضا باید درخواستتان را در سایت مهاجرت کبک ثبت کنید. چرا که باید رشته ای را انتخاب کنید که بتوانید بعد از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی تان را به ویزای کاری کانادا تبدیل کنید و بعد از آن به اقامت دائم کانادا برسید. مهندسی معدن یکی دیگر از رشته های تحصیلی پرطرفدار در کانادا محسوب میشود. با فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی معدن، میتوانید در بخشهای مختلف از استخراج گرفته تا تنظیم بودجه کار کنید. برای شرکت در این دوره، باید زیر 21 سال سن داشته باشید و دیپلم معتبری را هم به دانشگاه مربوطه ارائه کنید. بنا بر اینکه شما مهارت و تجربه حرفه ای در بخش های نظیر معدن، دارویی، فروش، مالی یا توریسم دارید یا اینکه تنها به دنبال مهاجرت به کانادا و کار در شغل های تجاری مانند متخصص برق، یا لوله کشی باشید، یکی از سه برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری ممکن است برای شما مناسب باشد.

 

تحصیل پزشکی در کانادا طی دورههای سه تا پنج سال (MD) یا تخصص و جراحی (M.D ،C.M) ارائه میشود. همانطور که اشاره شد، گذراندن دوره تحصیل پزشکی در کانادا سه تا پنج سال طول میکشد. در کانادا نیز مانند سایر کشورها امکان تحصیل از مقطع دبستان تا دوره های مختلف دانشگاهی وجود دارد. مدارک تحصیلی در مقطع کارشناسی در بیشتر دانشگاه های کانادا و آمریکا، مورد تایید سایر کشورها می باشند. این بورس تحصیلی کانادا سالانه به ۵۰۰ دانشجوی کانادایی یا خارجی به مبلغ سالی ۵۰ هزار دلار اعطا می شود و فقط مربوط به دوره دکتری است. اگر متقاضی از همراهی همسر در مهاجرت به کانادا برخوردار باشد، امتیازهایی بر مبنای تحصیلات، دوره های آموزشی، تجربه کاری، سن و مهارت زبان وی، ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در مقطع ارشد بسته به رشته شما متفاوت می باشد و از هجده ماه تا دو سال می تواند متفاوت باشد. معمولا مقطع دکتری در کانادا بین سه الی شش سال به طول می انجامد.

 

از طرفی هزینه ویزای تحصیلی کانادا دولتی به ازای هر نفر 150 دلار و هزینه انگشت نگاری نیز برای هر شخص 70 دلار و به ازای هر خانواده دو نفر یا بیشتر 170 دلار است. در آغاز هر سال تحصیلی در کانادا میزان شهریه ها با تغییراتی همراه است که معمولا این تغییرات موجب افزایش شهریه در سال تحصیلی جدید می شود. یعنی هر نوزادی که در این کشور به دنیا بیاید، تابعیت بی قید و شرط کانادا را میگیرد. شرط معدل برای تحصیل در کانادا دارا بودن معدل 3 از 4 تعییین کرده اند. درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، شرط معدل برای تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بخوانید. یکی از فاکتورهایی که برای دانشگاه های کانادا و ادامه تحصیل در کانادا اهمیت زیادی دارد، نداشتن گپ تحصیلی است. در ادامه بیشتر درباره رشته ها و دانشگاه های کانادا صحبت خواهیم کرد. ملاکهایی که دانشگاهی را نسبت به دیگری ممتاز میکند، اعتبار مدرک برای ورود به بازار کار و مراکز علمی و تحقیقاتی آنها هستند که این چند دانشگاه کانادا بر اساس این فاکتورها جزء بهترینها میباشند. همان طور که قبلاً ذکر شد، هر کدام از مراکز آموزشی هزینههای خاص خود را دارند و فرد متقاضی باید قبل از مهاجرت تحصیلی، نسبت به برخی از این نکات آگاه شود.

 

ترم دوم تحصیلی از ژانویه هر سال (آذر-دی) شروع میشود و تحت عنوان ترم زمستان (Winter Semester) شناخته میشود. با این شرایط که قبل از شروع ترم تحصیلی باید در دورههای زبانی که به عنوان پیش نیاز برگزار میشوند، شرکت کنید و به سطح مورد نظر دانشگاه مربوطه برسید. با اخذ ویزای دانش آموزی کانادا می توانید فرصت تحصیل در بهترین مدارس کانادا و پیشرفت را برای فرزند خود فراهم کنید. اگر ۳ سال به صورت تمام وقت در مدرسه ای تحصیل کرده باشید که برنامه درسی کانادا را به زبان انگلیسی، چه در کانادا و چه در خارج کانادا ارائه می دهد، می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید. به این معنا که از تاریخ دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما زیاد نگذشته باشد. در صورت تحصیل در استان کبک، دریافت گواهی Certificat d’acceptation du Québec، ترجمه انگلیسی و فرانسوی مدارک، به همراه کپی تأیید شده از مدارک اصلی مورد نیاز است. بعد از پذیرش تحصیلی کانادا لازم است که یک سری مدارک را از قبل تهیه کرده باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. گپ تحصیلی در واقع همان فاصله ی تحصیلی بین دو مقطع است. اما برای اینکه بتوانید در این مقطع ارزشمند مشغول به تحصیل شوید، لازم است که یک رزومه علمی، تحقیقاتی و آکادمیک حرفه ای داشته باشید.

شرکت های معتبر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا:

موسسه ملک پور – ویزاموندیال – نیلگام سفر -اسمارت اپلای – ایران کانادا – اپلای استار – گروه مهاجرتی ادب – رایابین الملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *