نکته اول: استرس بار فابریک ریو نداریم!

معموﻻ از رول بار در اتومبیل های شهری و از رول کیج در اتومبیل های مسابقه استفاده مــی شـود. البته جای میل موجگیر در خودرو های مختلف ممکن است متفاوت باشد؛ برای مثال، در اتومبیل هایی که از سیستم تعلیق بهره میبرند، این میله در قسمت زیرین بازو ها نصب میشود. استرس بار برای همه اتومبیل ها وجود داره و قابل نصب هست. اين ضربان هاي نابجا براحتي توسط الكتروگرام قلبي(در صورت وجود در هنگام ثبت نوار) قابل تشخيص مي باشند. در صورتي كه امكان مراجعه فوري به مركز پزشكي و ثبت الكتروگرام قلب در هنگامطپش وجود داشته باشد تشخيص آريتمي قلبي بسيار آسان مي شود. كه با گرفتننبض توسط همراهان بيمار قابل تشخيص مي باشد. گاها فرد در هنگام احساس طپش قلب هيچگونه آريتمي ندارد(تاييد شده توسط معاينه ويا الكتروگرام) در اين موارد اطمينان بخشي به بيمار كافي است. در صورتي كه بيمار مبتلا به ديابت كه تحت درمان با انسولين و يا قرص هاي پايين آورنده قندخون مي باشد، دچار سرگيجه، كاهش سطح هوشياري و يا تعريق شود احتمال كاهشقندخون مطرح بوده و مراجعه به اورژانس توصيه مي شود. با كهش حتي ۱۰ پوند ميزانخطر حمله قلبي در افراد چاق كاهش مي يابد. گاها در سالمندان و افراد ديابتي حمله قلبي با درد خفيف يا بدوندرد بوده و تنگي نفس ناگهاني تنها علامت مي باشد.

استرس بار برای ۲۰۶
آسم و بيماري هاي انسدادي ريوي از علل شايع تنگي نفس مي باشند. سرگيجه يكي از علائم شايع در افراد جامعه است كه مي تواند ناشي از علل قلبي ،عصبي، متابوليك و يا مسائل رواني باشد. تعريق سرد يكي از علائم شايع حملات قلبي، آريتمي ها، براديكاردي و نارسايي قلبمي باشد كه البته در اغلب موارد همراه ساير علائم ديده مي شود. علاوه براين شانس سكته مغزي ، حمله قلبي ، نارسايي كليهو نارسايي احتقاني قلب را افزايش مي دهد. در صورتي كهتنگي نفس با فعاليت تشديد شده در حالت خوابيده نسبت به حالت نشسته افزايش يابد ومخصوصا در صورتي كه همراه تورم پاها و همراه با حملات تنگي نفس شبانه باشد، عللقلبي نظير نارسايي قلب و مشكلات دريچه اي مطرح بوده و با اكوكارديوگرافي استرس و بارداری نی نی سایت براحتيقابل تشخيص است. در اين موارد گرفتن نبض و شمارش ضربان قلب در تشخيص علت طپش قلب بسيار كمك كننده است. وجود علائم همراه از قبيل تنگي نفس، سرفه، كندي نبض(ضربان كمتر از ۶۰بار دردقيقه)، حملات غش(سنكوپ) تعريق سرد و سرگيجه در تشخيص مسائل قلبي كمك كننده است. در صورتي كه تعريق سرد همراه طپش قلب سرگيجه ضعف و بيحالي باشد، احتمال آريتميهاي قلبي مطرح است. درد قفسه سينه كه با تنفس تشديد شده و همراه تنگي نفس سرگيجه و…

استرس بار مزدا 323 حملات سرگيجه به صورت كوتاه مدت مخصوصا در صورت همراهي با تعريق و يا طپش قلبمطرح كننده آريتمي هاي قلبي مي باشد. در صورتي كه سرگيجه بصورت احساس چرخش در محيطو يا حركت اطراف مي باشد مخصوصا در صورت همراهي با علائمي نظير تهوع و استفراغ ووزوز گوش مطرح كننده علل عصبي بوده و مراجعه به متخصص اعصاب توصيه مي شود. در اين موارد توصيه مي شود تاقبل از رسيدن به اورژانس موادقندي از قبيل عسل و يا قند مصرف شود. مصرف دخانيات: شانس بروز بيماري عروق قلبي در سيگاريها۲تا ۴ برابر غير سيگاريها است.مصرف سيگار يك عامل خطر مستقل جدي براي مرگ ناگهانيدر بيماري عروق كرونر است (۲ برابرغيرسيگاريها) . بسیاری از داروهای فشار خون به دلیل وارد شدن دارو به شیر مادر و بدن نوزاد محدودیت هایی در مصرف دارند. معمولا ارتباطي با وضعيت بدن(خوابيدن يا نشستن) ندارد. حتي بعد از يائسگي ، با وجوديكه ميزانمرگ ناشي از حملات قلبي در زنان زيادتر مي شود ، به حد مردان نمي رسد. جنسيت(مرد بودن): مردان بيش از زنانو در سنين پايينتري دچار حملات قلبي مي شوند. در صورتي كه فرد در حالت استراحت بصورت ناگهاني دچار طپش قلب شده و پس از چنددقيقه طپش قلب بصورت خودبخود و دفعتا قطع شود احتمالا آريتمي قلبي وجود داشته است.

در صورتي كه درد آنژيني بصورت متناوب و در حالت استراحت ايجاد مي شود احتمالبروز حمله هاي قلبي زياد بوده و مراجعه فوري به اورژانس توصيه مي شود. در صورتي كه فرد با فعاليت كم دچار طپش قلب شود مراجعه به پزشك و معاينهقلبي و در صورت لزوم بررسي هاي قلبي توصيه مي شود. در صورت عدم مدیریت مناسب استرس حاد اپیزودیک، علائم آن میتواند منجر به مشکلات جدی برای سلامتی مانند افسردگی بالینی یا بیماری قلبی شود.استرس مزمن: طبق تعریف APA، استرس مزمن، استرس مداومی است که در بازه زمان طولانی ادامه پیدا میکند. رسولیان میگوید: «تنها ماندن و دور شدن اطرافیان و همچنین نداشتن عیادتکننده، در گروه ترسها و اضطراباتی است که فرد بیمار تجربه میکند. پرفشاري خون: فشار خون بالا ميزان بار قلب را افزايش و از اين طريق موجب ضخيمشدن و سخت شدن قلب مي شود. كلسترول خون افراد به سن ، جنس ، وراپت و نژاد نيز بستگيدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.