مراقبت از پرینه و سزارين زخم

[ad_1]

بسیاری از زنان می خواهند, یک زایمان طبیعی با یک دست نخورده پرينه اما متاسفانه این همیشه ممکن نباشد و اکثریت زنان را یک زخم به مراقبت از در دوره پس از زایمان.

پرينه زخم یا پارگی یا اپی زياتومی. در طول مرحله دوم زايمان پرینه به کشش اجازه می دهد تا نوزاد متولد شود. پارگی معمولا رخ می دهد در هنگام زایمان از وسیع ترین قطر سر نوزاد یا کودک را شانه. اشک به طور معمول از مهبل (واژن) گسترش رو به پایین به ناحيه مقعد و آن را به سرعت بهبود می یابد. اگر چه نادر است این پارگی ممکن است گسترش به مقعد است که پیچیده تر است و نیاز به مراقبت بیشتری. یک اپی زياتومی یک فولاد برش در پرینه به منظور تسهیل زايمان از نوزاد که ممکن است در حالت عادی توسط فورسپس یا وکیوم استخراج است. اشک یا اپی زياتومی نیاز به بخیه به تسهیل درمان و امیدوارم آن را به عقب به آن ” قبل از باردار دولت است.

مراقبت از زخم پرينه

در اولین روز بعد از تولد به پرينه خواهد شد کبود و ورم کرده و درد. شما ممکن است پیدا کردن آن دردناک به راه رفتن و یا نشستن در نتیجه بهترین کار این است که به دروغ به عنوان آنجا که ممکن است برای چند روز اول. گاهی اوقات هنگامی که شما از عبور ادرار شما ممکن است احساس سوزش و درد در زخم. برای کاهش این اثر ریختن آب سرد در این منطقه به شما به عنوان عبور ادرار به طوری که آب رقیق اثرات سوزش ادرار است.

برای کمک به کاهش تورم و زخم به سرعت التیام می یابد, بهترین درمان برای خیس کردن کف لگن در سرد آب نمک برای 5-10 دقیقه یک بار یا دو بار در روز تا زمانی که زخم بهبود یافته است. آب داغ خواهد شد و افزایش جریان خون به منطقه ای است که ممکن است آن را دردناک تر بعد.

در طول روند شفا بافت کوچک خواهد شد و باعث زخم شدن تنگ و ناراحت کننده است. گاهی اوقات بخیه (بخیه) ممکن است سخت و چوب به گوشت است که می تواند بسیار دردناک است. اگر شما احساس می کنید هر غیرقابل کنترل درد شما باید به متخصص زنان که ممکن است از یک زن و شوهر از بخیه برای تسکین درد.

نگه داشتن این منطقه به عنوان تمیز و خشک که ممکن است با تغییر بهداشتی پد به طور منظم. بهتر است به استفاده از حوله بهداشتی با حلقه به عنوان این می تواند برخی از ضد فشار بر روی زخم بنابراین ساخت آن را کمتر دردناک است.

آیا استفاده از حلقه هوا. آن را کمک هنگامی که شما نشستن اما ممکن است محدود کردن جریان خون به منطقه در صورت استفاده بیش از حد طولانی است که ممکن است تاخیر شفا از اپی زياتومی. بهتر است برای نشستن بر روی یک بالش نرم است.

لطفا استفاده نکنید و زنانه اسپری یا پودر به عنوان آنها ممکن است تداخل با روند شفا.

سزارین یک عمل به موجب آن کودک تحویل داده شده است از طریق یک برش در قسمت تحتانی شکم و دیواره رحم. به طور معمول برش است که در بخش پایین تر از رحم در خط بیکینی.

مراقبت از بخش زخم

در ابتدا زخم ممکن است دردناک به ویژه هنگامی که شما حرکت می کند یا سرفه. این است که با توجه به فشار داخلی بر روی زخم. قرار دادن یک دست محکم روی زخم هنگام سرفه یا حرکت خواهد مقابله با این فشار و درد را کاهش دهد. درد است و همچنین با توجه به بافت تروما بنابراین ممکن است لازم باشد برای برخی از مسکن ها. نگه داشتن زخم خشک تا هر بخیه ها برداشته می شود (به طور معمول حدود 7 روز) بنابراین هیچ, حمام کردن مجاز است. استفاده از پنبه آغشته به آب نمک برای خیس کردن و حذف دلمه. آب نمک نیز کمک می کند تا بهبود و کاهش خارش زمانی که زخم است. نه بلند کردن آیتم های سنگین برای حداقل 6-8 هفته پس از زایمان است.

مراقبت tips برای هر دو نوع از زخم

o تا آنجا که ممکن است سعی کنید برای استحمام نوزاد خود را تا زمانی که زخم بهبود یافته است به درستی.

o به کمک زخم به سرعت التیام نمی خوردن زنجبیل برای 10 روز اول.

o اضافه ویتامین C.

o انجام پیاده روی بیش از حد به خصوص در بالا و پایین پله ها که زخم شما نیاز به ‘استراحت’ به منظور التیام بخشد.

o پس از 2 هفته, ماساژ زخم را با روغن ویتامین E برای جلوگیری از تشکيل کلوئيد.

o نگران نباشید اگر زخم احساس خارش و حتی پس از چند هفته یا ماه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.