لوله تراشه اسپیرال – فروشگاه|اینترنتی

کلی در نصب لوله اسپیرال استیل زمانی از اتصالات استفاده می شود معایب لوله تراشه اسپیرال که بخواهیم مسیر شبکه کانال و یا مقطع کانال یا تقسیم هوا را تغییر دهیم. تقسیم بندی لوله های تراشه بر اساس قطر داخلی (ID) تقسیم بندی می باشد، که برای انسان در محدوده 2 الی 10٫5 میلیمتر است. شرکت تهویه مارکت به واسطه تجربه بسیار زیاد که با بهره گیری از فناوری روز اروپا به دست آورده است موفق شده در زمینه طراحی و تولید قطعات سیستم انتقال هوا، سیستم کانال کشی پوش-فیت را ارائه نماید. همچنین علامت گذاری طول این لوله ها بر اساس سانتی متر تعیین گردیده است تا طول لوله وارد شده به حلق از نوک دندان بیمار قابل اندازه گیری باشد.

لوله تراشه اسپیرال چیست

همچنین علامت گذاری طول این لولهها بر اساس سانتیمتر تعیین گردیده است تا طول لوله وارد شده به حلق از نوک دندان بیمار قابل اندازهگیری باشد. زبان بزرگ، دندان های برجسته، گردن کوتاه یا خون و ترشحات ممکن است عمل قرارگیری لوله تراشه در گلو را دشوار کند. کاف ETT به گونه ای طراحی شده که فشار کافی برای مهر و موم کردن راه هوایی تحتانی را بدون ایجاد مشکلات پرفیوژن در مخاط نای ایجاد کند (4). بنابراین آسیب به کاف لوله تراشه در طول بیهوشی عمومی می تواند باعث ایجاد نارسایی تهویه ای برای بیمار شود (5). بیمار خانمی 77 ساله کاندید جراحی دیسک کمر بوده است که برای عمل جراحی دیسک کمر به بیمارستان کوثر شهر سنندج مراجعه کرده است.

لوله تراشه اسپیرال

از جمله مشکلات لوله های تراشه، به ویژه در بیمارانی که در بخش های مراقبت های ویژه تحت تنفس مکانیکی طولانی مدت هستند، احتمال آسیب به مخاط تراشه و نیز احتمال آسپیراسیون ترشحات راه های هوایی فوقانی در بیماران تحت تنفس مکانیکی دراز مدت وجود دارد . تمام پزشکان بالینی که در اتاق های اورژانس، اتاق های عمل، مناطق تحت عمل و واحدهای مراقبت ویژه (همه مکانهایی که بیماران نیاز به لوله گذاری دارند) کار می کنند، باید اصول و کاربرد لوله تراشه را بدانند. چه در حین جراحی، در بخش مراقبت های ویژه و شرایط اورژانسی نیز این لوله مورد استفاده می باشد. بیشتر لوله تراشه هایی که امروزه استفاده می شود از جنس پلی وینیل کلراید ساخته شده اند، اما در بین این نوع لوله تراشه ها می توان انواع ویژه ای از لوله های تراشه از جنس سیلیکون، کائوچو و استیل را نیز به طور گسترده ای پیدا کرد.

مجله انجمن آنستزیولوژی و مراقبتهای ویژه ایران. پیش از این لوله های تراشه چند بار مصرف بودند و پس از هربار استفاده شسته میشدند. کانال های اسپیرال تولید شده از جنس ورق گالوانیزه هستند. ورق های گالوانیزه به صورت دورانی دور لوله یا کانال قرار میگیرد که این ورقه ها دارای برجستگی هایی هستند و با استحکام بالا تولید می گردند. نسبت به کانال های چهارگوش میتوان گفت که لوله اسپیرال استیل افت فشار کمتری ایجاد می کند و انتقال و تقسیم هوا به طور صحیح صورت می پذیرد. لوله اسپیرال استیل نسبت به کانال های چهارگوش دارای افت فشار کمتری می باشد و به همین دلیل این توانایی را دارد که به صورت صحیح هوا را انتقال و تقسیم کند.

تقسیم بندی لولههای تراشه بر اساس قطر داخلی (ID) تقسیم بندی می باشد، که برای انسان در محدوده ۲ الی ۱۰٫۵ میلیمتر است . این نوع کانال کشی با همه شرایط آب و هوایی سازگار است و در برابر اشعه uv مقاوم می باشد. مقاوم است.گسکت ها در قسمت انتهایی اتصالات روی شیار تعبیه می شوند و هنگام اتصال به داخل کانال درز محل اتصال به طور کامل توسط پروفیل پلاستیکی پر می شود. درجه سانتیگراد مقاوم است. کوچکترین راه هوایی، راه هوایی دهان است. باید بر اساس وزن بیمار تصمیم گیری در مورد انتخاب سایز لوله انجام می شود، به عنوان مثال برای بیماران کودک یا نوزادان نارس از لوله هایی با کوچک ترین سایز استفاده می شود چرا که وزن آن ها کم است و هوای کمتری را به درون سیستم تنفسی خود راه می دهند.

به عنوان مثال اگر قرار است در پشت خود جراحی کنید، تیم اتاق عمل بعد از بیهوشی و قرار دادن لوله تراشه، شما را به معده وصل می کنند. سپس به دستور جراح بیمار برای شروع عمل جراحی تحت پوزیشن دمر قرار گرفت. در نهایت عمل جراحی با موفقیت و بدون ایجاد عارضه ای برای بیمار پایان یافت، بعد از پایان عمل جراحی و تغییر پوزیشن بیمار به سوپاین، لوله تراشه اسپیرال خارج و با لوله تراشه پلاستیکی شماره 7 تعویض گردید. 150/85. بیمار برای عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی با لوله تراشه اسپیرال قرار گرفت. چکیده لوله گذاری داخل تراشه یک اقدام معمول در بیهوشی عمومی در اتاق عمل است که برای تهویه و جلوگیری از نشت و آسپیراسیون محتویات حلق به درون نای انجام می شود (1). کاف های لوله تراشه (ETT) برای مهر و موم کردن راه هوایی تحتانی برای تهویه دقیق و محافظت در برابر ورود عوامل بیماری زا از فضای حلق طراحی شده اند.

از آنجایی که میتوان لوله اسپیرال استیل را از جنس آلومینیوم تولید کرد مناسب مکانهایی است که دارای رطوبت و یا آب و هوای شرجی می باشند. با توجه به نیاز به همسان سازیِ ساختار بدنه لوله اسپیرال استیل با نمای محیط،به راحتی می توان ساختار بیرونیِ لوله اسپیرال استیل را با استفاده از رنگ الکتروستاتیک کوره ای پوشش داد.در مواردی که جنس بدنه لوله اسپیرال استیل از جنس ورق گالوانیزه باشددبرای گیراییِ بیشترِ رنگ بر روی جان لوله اسپیرال استیل ابتدا سطوح قابل رنگ را اصطلاحا اسیدشویی می کنیم و با پاکسازیِ کامل سطوحِ قابل رنگ،لوله اسپیرال استیل را آماده رنگ پاشی می کنیم.باوتوجه به ماهیت رنگ الکتروستاتیک که پودری می باشد لذا آماده سازی و پاکسازیِ کامل بدنه لوله اسپیرال استیل از هرگونه گردوخاک و پلیسه و موارد دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است،زیرا در غیر اینصورت پس از رنگ پاشی و خارج نمودنِ لوله اسپیرال استیل از کوره،تمامی گردوخاک ها یا پلیسه های احتمالی که به خوبی از ساختار لوله اسپیرال استیل پاکسازی نشده اند بصورت ترکیبی با رنگ بر روی ساختار لوله اسپیرال استیل رُخ نمایی می کند.در رنگ آمیزیِ لوله اسپیرال استیل که بصورت راسته باشد احتمال رساندنِ رنگ به کلیه نقاط داخلیِ لوله اسپیرال استیل شاید مقدور نباشد که این امر به دلیل غیرقابلِ دید بودنِ فضای داخلیِ لوله اسپیرال استیل طبیعی می باشد.اما در مورد قطعاتی از قبیل سه راه لوله اسپیرال استیل،تبدیل های لوله اسپیرال استیل و انواع زانویی های لوله اسپیرال استیل، فرایند رنگ آمیزی باید بطور کامل(سطوح بیرونی و داخلی) انجام گیرد.دلیل این موضوع هم اینستکه احتمال دارد بر دهانه ی هریک از قطعات لوله اسپیرال استیل دریچه هوا نصب گردد که نباید از بیرون،فضای داخلیِ لاین لوله اسپیرال استیل بصورت رنگ نشده دیده شود.در مواردی که برای اتصال لوله اسپیرال استیل از فلنج استفاده شود باید از قبل کلیه سطوح فلنج های مربوطه در قطرهای مختلف را با همان کدرنگ که لوله اسپیرال استیل را رنگ آمیزی کردیم، رنگ کنیم.اگر هم به جای فلنج ،از اتصال فیتینگی استفاده کنیم باید از پیچ های رنگی با رنگ همسان با کدرنگ بدنه ی لوله اسپیرال استیل استفاده نمود تا تناقض یا ناهمگونی بر روی نمای لوله اسپیرال استیل پس از نصب مشاهده نگردد.البته این موضوع می تواند شامل سطوح ساپورت ها و حتی آویز ساپورت های لوله اسپیرال استیل نیز شود.یعنی همسان بودنِ رنگ بدنه و نقاط اتصال و حتی ساپورت های لوله اسپیرال استیل می تواند به کیفیت کار بیفزاید.

برای مصرف این ابزار باید بعد از قرار دادن لوله در داخل تراشه بیمار کاف لوله تراشه را پرشود و پس از سمع دو طرفه ریه و حصول اطمینان از اینکه در محل مناسب قرار گرفتهاست لوله تراشه را در محل مناسب با چسب بر روی صورت بیمار محکم نگه داریم . پس از گرفتن یک لاین وریدی مطمین انفوزیون نرمال سالین شروع خواهد شد و بیماران در هردو گروه پیش درمانی و القای بیهوشی و نگهداری یکسانی را که روتین بخش میباشد دریافت خواهند کرد. از جمله عوامل کاربرد روز افزون لوله اسپیرال استیل می توان به سرعت در تولید مقاومت بالا شرایط نصب آسان تحمل فشار و سرعت بالای جریان هوا اشاره کرد. لوله اسپیرال استیل دارای استحکام و زیبایی بیشتری نسبت به کانال چهارگوش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.