قیمت کتاب‌های درسی در سال تحصیلی ۹۹

قیمت کتاب‌های درسی در سال تحصیلی ۹۹

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، محمدمهدی کاظمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره قیمت کتاب‌های درسی برای سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ اظهار کرد: قیمت کتاب‌های درسی دوره ابتدایی پایه اول ۲۴ هزار تومان و پایه ششم ابتدایی ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان است. در دوره متوسطه اول نیز از ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است.

وی درباره قیمت کتاب‌های دوره متوسطه دوم گفت: در دوره متوسط دوم به دلیل تعدد رشته‌ها قیمت کتاب‌های درسی متفاوت است به عنوان مثال در شاخه نظری قیمت‌ها از ۵۲ هزار تا ۷۱ هزار تومان است.

ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی

کاظمی درباره زمان ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک و تسهیل دسترسی بهتر به کتاب‌های درسی، ثبت‌نام دانش‌آموزان برای تهیه کتاب‌های درسی در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ نیز به صورت الکترونیک نیز انجام می‌شود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: دانش‌آموزان می‌توانند به صورت فردی با مراجعه به سامانه www.irteztbook.ir مراجعه و در بخش مربوطه با وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه کتاب‌های درسی پایه تحصیلی خود را ثبت‌نام کنند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: ثبت‌نام کتاب‌های درسی پایه دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم متوسطه اول و یازدهم ودوازدهم دوره متوسطه دوم در حال انجام است که تا ۲۳ خرداد ادامه دارد.

ثبت سفارش کتاب‌های درسی اول دبستان و هفتم و دهم متوسطه از ۸ تیر

کاظمی افزود: ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه با توجه به اینکه ابتدا باید در مدرسه ثبت‌نام کنند از ۸ تیرماه آغاز می‌شود.

معاون توسعه منابع وپشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه از ۱ تیرماه امکان اصلاح و ویرایش ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود بیان کرد: معلمان و هنرآموزان نیز از ۲۵ شهریور می‌توانند برای سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.