عصر خودرو – تویوتا یاریس GRMN؛ ۲۰۵ اسب بخار قدرت در یک هاچ بک

طول ۳۹۴۰ میلیمتری خودرو اگرچه کمتر از مدل قبلی است اما فاصله بین محوری با افزایش ۵۰ میلیمتری به ۲۵۶۰ میلیمتر رسیده است. مضاف براینکه به دلیل قدمت طولانی تویوتا و ضریب نفوذ آن در بازار، وضعیت نمایندگیهای مجاز آن از نظر پراکندگی در سطح کشور بهتر است. البته این مصرف کم در نسخه سدان نیز به همین شکل دیده میشود. همچنین مشابهتهای بسیاری میان طراحی، مشخصات فنی و پلتفرم این خودرو با ولکس سی۳۰ دیده میشود. و شباهتهای بسیاری به برلیانس اچ۲۳۰ دارد. این در حالی است که امروزه بسیاری از خودروسازان محصولات جدید خود را بزرگ تر طراحی می نمایند، اما طول تویوتا یاریس 2020 حدود 5 میلی متر کوتاه تر و ارتفاع آن نیز 40 میلی متر کاهش پیدا نموده و 50 میلی متر نیز به فاصله محوری آن اضافه شده است. ویژگی بارز این نوع بدنه: وجود در در دیوار عقب و مهمتر از همه ، کوتاه شدن جلوآمدگی عقب. در بحث تجهیزات ایمنی و رفاهی کیا پیکانتو در مقایسه تویوتا یاریس ۱۳۰۰ سیسی خودروی مجهزتری است و از آپشنهای اضافهتری مانند سانروف برقی، آینه وسط الکتروکرومیک، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی HAC، مدیریت پایداری خودرو VSM و سیستم کنترل الکتریکی پایداری ESP بهره میبرد.

فرمان برقی، رینگ ۱۵ اینچ آلومینیومی، کیلس استارتر، دوربین عقب، مولتی مدیا ۷ اینچی، سنسور دنده عقب، تهویه اتوماتیک، ورود بدون کلید PEPS، سانروف، ترمزهای ۴ چرخ دیسکی، سیستم پایش فشار باد تایر TPMS، نشانگر تعویض دنده، چراغ دیلایت و اتولایت و صندلی چرمی از امکانات رفاهی و آپشنهای سایپا شاهین میباشد. یاریس در نمای عقب، چهره ای معصومانه دارد. در این خودرو از موتور تقویتشده سایپا تیبا استفاده شدهاست که البته قطعاتی مانند میل لنگ، بالانسر و آلیاژ موتور در شاهین دچار تغییرات عمده ای شدهاند. سایپا شاهین نخست قرار بود از موتور ۱٫۶۵ لیتری خودرو برلیانس اچ۳۳۰ استفاده کند، اما به دلیل تحریمهای ۱۳۹۷ و خروج برلیانس از ایران این موضوع منتفی شد. ↑ «مقایسهای نزدیک؛ برلیانس H230 و رهام». ↑ «سایپا رهام از سال آینده با موتور تیبا وارد بازار میشود». سایپا شاهین در فاز توسعه «سایپا اسپی۱۰۰» نام داشت که برخی منابع خبری نام کلی آن را «ایکس۳۰۰» و به عنوان خودرویی ملی پس از مدلهای ایکس۱۰۰ (خانواده پراید) و ایکس۲۰۰ (تیبا، ساینا و کوییک) میدانستند، که بر روی پلتفرمی با ابعاد بزرگتر از این مدلها قرار دارد. شاهین با گارانتی سه ساله به مشتریان تحویل داده میشود. این خودرو تا پیش از عرضه، «رهام» نام داشت اما به پیشنهاد غلامرضا کیامرزی، پژوهشگر محیطزیست، به مدیرعامل سایپا نام این خودرو به شاهین تغییر یافت.

کراس اوورهای تویوتا از یاریس کراس و CH-R زیرمجموعه ، کرولا کراس و RAV4 جمع و جور گرفته تا اندازه متوسط Harrier / Venza و Kluger / Highlander . به گزارش میمتالز، یکی از مقایسههای خودرویی پر مخاطب بازار، تویوتا یاریس هاچ بک با هیوندای i۲۰ است. یاریس قدرتمندتر برخلاف مدلهای دیگر تنها 3 درب خواهد داشت و بهطور طبیعی از بازنگریهای بصری و کاربردی سود خواهد برد. فقط تولیدکننده اتومبیل های اسپرت Lotus Cars که مدلهای Elise و Exige را به فروش می رساند (هر دو مجهز به موتور 2ZZ-GE تویوتا هستند ) با میانگین 30.2 مایل بر هر کیلوگرم در امریکا (7.8 لیتر در 100 کیلومتر ؛ 36.3 مایل در هر پیکسل ) بهتر عمل کردند. همانگونه که میبینید از جملهی این بازنگریها میتوان به بخشهای آئرودینامیک و گرافیکهای روی بدنه که به یادآورنده ی مدلهای مسابقهای تویوتا است اشاره کرد. به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقایسههای خودرویی پر مخاطب بازار، دوو سیلو با کیا ریو LS است. گروه خودرو – اگر شما به دنبال خودرویی در رنج قیمتی 25 تا 28میلیون تومان هستید، دو خودروی مگان 1600 و یاریس سدان در نوع دستی می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشد.

گروه بین الملل: تویوتا باGR یاریس وGR سوپرا به دنبال تنوع بخشیدن به ترکیب خود و جلب نظر علاقه مندان به خودروهای اسپرت است، اما در آینده نزدیک چیزهای بیشتری برای آینده وجود دارد. با دوخت مصنوعی که در درون کابین آن صورت گرفته و بهموازات داشبورد و پانلهای دربها امتداد یافته، ترکیب ویژه ای از تریم مشکی و نقره ای به نمایش درمیآید. یک نکته جالب در مورد تویوتا یاریس GRMN این است که این خودرو برخلاف بسیار از هاچ بکهای این روزها از پیشرانه کوچک سازی شده و قدرتمند بهرهمند نیست و تویوتا همانند قدیم در این خودرو از یک پیشرانه پر حجم اما قدرتمند استفاده کرده است. تویوتا رسماً در نمایشگاه اتو سالن 2020 توکیو هاچبک سابکامپکت داغ GR یاریس را با سطح بالایی از قدرت و مهندسی معرفی کرده است. پیش از این هم یارس در سال 2000 این عنوان را کسب نموده بود. در حال حاضر، کوچکترین کراس اوور موجود در آمریکا، تویوتا C-HR با آن ظاهر عجیب و غریب است اما جالب است بدانید که یازیس کراس در مقایسه با این خودرو، حدود ۲۳ سانتیمتر طول، ۱۲ سانتیمتر عرض و ۲/۵ سانتیمتر ارتفاع کمتری دارد تا لقب کوچکترین خودرو کلاس کامپکت را از آن خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.