شانه جدایی: یک آسیب مشترک با غیر بالا فولاد شکست

[ad_1]

شانه جدایی نیز به عنوان مراجعه کننده به AC (acromioclavicular) دررفتگی یا AC جدایی بسیار شایع آسیب به طور معمول به عنوان یک نتیجه از یک نیروی مستقیم در بالای acromion (تیغه شانه) و یا سقوط بر روی دست دراز. برای درک بهتر این آسیب ما باید یک گام به عقب و بررسی آناتومی شانه کمربند.

کمربند شانه (ترقوه و کتف) تنها واقعا متصل به بقیه بدن در مفاصل شکل گرفته بین ترقوه و جناغ سینه (قفسه سینه). شانه به همین دلیل است که به حالت تعلیق و پشتیبانی توسط بسیاری از عضلات است که سرچشمه و یا قرار دادن بر روی استخوان ها ساخت تا شانه. شانه است که واقعا معلق از ترقوه (ترقوه) که در محل برگزار می شود توسط رباط بین coracoid (تیغه شانه) و ترقوه به همراه AC کپسول مفصلی و همچنین چندین عضلات اطراف شانه است.

بنابراین اگر فقط AC کپسول مفصلی مجروح شده است اما رباط حفظ شود این در نظر گرفته شده است خفیف شانه جدایی می کند و در نتیجه در یک دست انداز بزرگ و یا برجستگی از ترقوه. به شدت آسیب را افزایش می دهد و آسیب بیشتر انجام می شود-رباط تعلیق تیغه شانه پاره شده-شانه در حال حاضر قطره ترک ترقوه بالا و در نتیجه در یک دست انداز. با حتی بیشتر آسیب ترقوه نیز می تواند آواره و نقل و یا بالاتر بیشتر به عقب و یا حتی تحت فشار قرار دادند را به عنوان به خوبی.

خفیف سطح آسیب به طور معمول درمان مانند هر دیگر به رگ شدن (فکر می کنم خفیف مچ پا پیچ خوردگی به عنوان مثال) و معمولا نیاز به هر نوع درمان جراحی برای به دست آوردن استفاده از نرمال. واقعا شدید سطح آسیب به طور معمول درمان با عمل جراحی. بحث برانگیز ترین نوع آسیب این نوع III شانه جدایی که در آن رباط و AC کپسول مختل. این همان آسیب دیدگی رنج می برد توسط NFL quarterback سام برادفورد در طول سال گذشته خود را از دانشگاهی در ایالت اوکلاهما. در برخی از بیماران با تعداد زیادی از عضلات و یا به صورت فله عضلات هستند که گاهی اوقات قادر به جبران این آسیب با نگه داشتن کمربند شانه کاهش می یابد در حالی که التیام جراحات. متاسفانه برای بسیاری از بیماران مبتلا به این آسیب مقدار شانه رها کردن رخ می دهد که نمی توان به طور کامل جبران می شود و آنها را در تجربه قابل توجهی درد و اختلال.

به معنای واقعی کلمه صدها نفر از روش های جراحی شده است و به تعمیر و/یا بازسازی درجه بالا شانه جداسازی. اکثریت قریب به اتفاق این روش بر اساس اصلاح از یک عمل جراحی به نام ویور-دان عمل جراحی است. این عمل جراحی و همه پس از آن تغییرات شامل انتقال یکی دیگر از رباط [the CA (coracoacromial) ligament] به جای پاره CC رباط (coraco-clavicular). متاسفانه این روش محدود بوده اند بسیار متغیر میزان موفقیت. CA (coracoacromial) رباط نیز به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده به عنوان مهم برای عملکرد شانه. اگر چه بروز شانه جدایی نسبتا بالا است تعدادی از جراحان انجام بیش از 5 شانه جدایی جراحی سالانه بسیار کوچک است-به این معنی که اکثر جراحان ارتوپدی انجام این روش به ندرت. به خصوص برای مشخصات فنی روش های پیشرفته آن را بسیار دشوار است برای جراح تنها انجام این روش به ندرت برای توسعه هر نوع اعتماد و تخصص. اضافه کردن به این آرایه وسیعی از روش های موجود و آن را غیر معمول نیست برای دیدن جراحان تلاش یک نوع متفاوت از بازسازی روش برای هر شانه از هم جدا پس از آن مورد است.

چند عمده اعصاب و عروق نیز با سفر به این منطقه از کمربند شانه و این می تواند درگیر در مکانیسم آسیب و باید تا حد زیادی احترام طول هر روش جراحی. دیگر عوارض بالقوه عبارتند از:

 • از دست دادن از کاهش ترقوه (نه ماندن در موقعیت مناسب)
 • ترقوه یا coracoid شکستگی
 • عفونت
 • دردناک اسکار
 • دالی/عضله تراپزيوس جدا شدن

بسیاری از بیماران مبتلا به این آسیب نیز صدمات دیگر (روتاتور کاف اشک labrum اشک ناپایدار شانه و غیره.) نیاز به درمان در همان زمان قابل آرتروسکوپی رویکرد ارائه می دهد مزایای بسیاری برای هر دو بیمار و جراح. روش ما ارائه می دهد مزایای زیر است:

 • یک آرتروسکوپی روش به طور بالقوه ارائه می دهد کاهش عوارض و بهبود cosmesis و توانایی به آدرس همزمان شانه آسیب شناسی.
 • تنها 4.5 میلی متر تونل در ترقوه و coracoid به جای بزرگتر و یا تونل های متعدد برای کمک به کاهش خطر پس از آن شکستگی.
 • مستمر بخیه حلقه قرار داده شده از طریق coracoid و ترقوه ارائه یکنواخت فشرده سازی از گرافت در coracoid و ترقوه. به جای از بین بردن بار از پیوند آنها ایجاد یک تنش گروه ساخت به حفظ پیوند تنش و موقعیت.
 • قرار دادن پیوند در برتر قشر از coracoid بیشتر دقت بازتولید آناتومیک محل بومی CC رباط ها و جلوگیری از امکان قدامی ترقوه ترجمه با عبور از گرافت در اطراف ترقوه.
 • خطر neurovascular آسیب به ساختارهای داخلی به coracoid کاهش می یابد که هیچ شکافی داخلی به coracoid مورد نیاز است.
 • قرار دادن یک مته سوراخ در ترقوه در 35mm medially اجازه می دهد تا دو اندام از پیوند به تکثیر آناتومیک و البته تابع ذوزنقه و Conoid رباط ها.
 • این #7 قابل تنظیم حلقه ضامن Loc دستگاه دارای یک میانگین اوج بار از 1664.1 N 374.1 پوند با 0mm cyclic loading لغزش تحت آزمایش و در نتیجه بسیار مطلوب احتمال شکست پیوند به جای در نقاط ثابت.

ترکیب اولیه بالا قدرت تثبیت تدریجی با استفاده از این پیوند به تمدد اعصاب بومی رباط ارائه می دهد هر دو بازگشت زود هنگام به عملکرد و دوام طولانی مدت.

درد و رنج عمده آسیب دیدگی شانه مانند یک درجه بالا شانه جدایی دردناک است به اندازه کافی را ندارد و از آن بدتر با انجام مشق شب خود را و پیدا کردن بهترین راه حل های موجود به شما اجازه می دهد برای بازگشت به روال منظم خود را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. در خلاصه ما در حال حاضر قوی و قابل اعتماد آرتروسکوپی روش برای آناتومیک بازسازی به عنوان یک گزینه قابل توجهی برای علامتی درجه بالا حاد و مزمن شانه جداسازی و همچنین همانطور که قبلا شکست خورده عمل جراحی برای شانه جداسازی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.