سه گانه برای قهرمان لیگ قهرمانان اروپا!

سه گانه برای قهرمان لیگ قهرمانان اروپا!

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، از سال ۲۰۱۵ که بارسلونای لوییس انریکه توانست سه گانه را به دست آورد چنین اتفاقی رخ نداده بود.

اگر یکشنبه آلمانی ها پیروز شوند دومین سه گانه خود را جشن می گیرند و با بارسا تنها تیمی که توانست دو بار این کار را انجام دهد برابر می شوند.

پاری‌سن ژرمن که نخستین فینال خود را در لیگ قهرمانان را تجربه می کند می تواند هشتمین باشگاهی باشد که سه گانه را فتح می کند.

پیش از این تنها سلتیک (۱۹۶۷)، آژاکس (۱۹۷۲)، آیندهوون (۱۹۸۸)، منچستریونایتد (۱۹۹۹)، بارسا (۲۰۰۹ و ۲۰۱۵)، اینتر (۲۰۱۰) و بایرن (۲۰۱۳) به این افتخار دست یافته بودند.

در گذشته به دست آوردن سه گانه کار سختی بود اما در یک دهه اخیر پنج بار این اتفاق رخ داده است. جای تعجب است که رئال مادرید با وجود بیشترین قهرمانی در لیگ قهرمانان هرگز نتوانسته است سه گانه را فتح کند.

نکته جالبی که در رابطه با بازی یکشنبه وجود دارد این است که اگر پاری‌سن ژرمن بتواند قهرمان شود نیمار برای دومین بار سه گانه را با دو تیم مختلف به دست می آورد.

او پیش از این با بارسلونا چنین تجربه ای داشت. پیش از این ساموئل اتوئو هم به این افتخار دست یافته بود. او با بارسلونا و اینتر توانست در دو سال پیاپی سه گانه را کسب کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *