سایت گلاس چیست چرا باید در کمپرسور سایت گلاس استفاده کرد

 

در واقع هر کارخانه سازنده با توجه به تجارب قبلی خود در این زمینه، نوع مخصوصی از سایت گلاس کمپرسور را ساخته و توسعه داده است. شیشهای سایت گلس­ و نمایشگر­های شیشه­ای دو دسته کلی از سایت گلاس­ها می باشند. نوع اول قابلیت نصب بر روی تانک­ها و مخازن را دارد در حالیکه تیپ دوم، درون خط وصل می­شود.

این وسیله یک وسیله مفید و ضروری در هر سیستم برودتی ست که به وسیله آن میتوان از وجود رطوبت، خرابی ها و گرفتگی ها در سیستم برودتی، خبردار شد. در خطوطی که نیاز به روغن کاری تجهیزات می­باشد، از سایت گلاس مصرف شده تا رنگ روغن و همچنین تمام شدن یا این که نشدن آن به وسیله اپراتور قابل تشخیص باشد. در هر سیستم برودتی، فاصله ی بین کندانسور تا اواپراتور، مبرد به صورت مایع در جریان است، به همین دلیل به این مسیر خط مایع گویند. جایگاه این وسیله در قسمت پرفشار خط مایع می باشد و جایگاه دقیق آن قبل از شیر انبساط و بعد از هر وسیله ی جانبی در خط مایع است. در صورتی که وکیوم ناقص انجام شود، مقداری رطوبت وارد سیستم برودتی می شود.

به طور مثال وجود حباب و یا کف در سیستم تبرید نشان از عدم کارکرد صحیح یکی از قسمت­ها می باشد. نشت در سیستم مبرد، افت فشار بیش از حد در فیلتر­های نصب شده و یا مسدود شدن یکی دیگر از تجهیزات از عیوب معمول چنین سیستم­هایی می باشد. به طور مثال در زمانیکه اپراتور، مایع کف آلود را در سایت گلاس مشاهده می­کند به راحتی از وجود ایراد در سیستم با خبر می­شود.

جایگاه سایت گلاس در سیستم برودتی

سایت گلاس این سایت گلاس دنده ای برند گِسترا GESTRA اصالتاً آلمانی می باشد. متریال سایت گلاس های دنده ای بنا به درخواست، فولادی و یا استیل می باشد. دارای شیشه سکوریت 350 درجه و یا شیشه ی معمولی بنا به درخواست می باشند.

سایت گلاس بخار

سایت گلاس استیل Sight Glass خنبره اسپانیا با کد 2240 از نوع ساید گلاس های دید دوطرفه می باشد. این سایت گلاس چهت مشاهده سیالات عیوری همچون بخار ، آب ، هیدروکربن ها ، اسیدها مورد استفاده قرار می گیرد. سایت گلاس خنبره از سایز “{1/2|half|half of} الی “2 در نوع اتصال دنده ای NPT در فشار نامی PN16 و ماکزیمم دمای 200C تولید می گردد.

سایت گلاس کمپرسور

سایتلاس استیل Sight Glassخنبره اسپانیا با کد 2240 از نوع ساید گلاس های دید دوطرفه می باشد. یکی از مهم ترین محصولاتی تولیدی این برند، سایت گلاس های مهره ای و جوشی است که برای تشخیص رطوبت و مقدار مبرد در سیستم های برودتی به کار می رود. شرکت دانفوس انواع سایت گلسها را با مدل SGN ، SGR ، SGI را تولید و به بازار جهانی عرضه می نماید که برای روغن های معدنی و مبرد های غیر قابل اشتعال مانند HFC استفاده می شوند.

در این مدل نشانگر با تغییر جهت جریان سیال باعث شده تا حرکت سیالات بسیار تمیز و شفاف و همچنین تیره رنگ حتی تحت رژیم جریان بسیار آرام یا Steady، نیز قابل رویت باشند. در خطوطی که توده­ای از ذرات جامد (همانند رزین، پودر­های غیر ارگانیک و محصولات غذایی) در حال عبور هستند، سایت گلاس­ها امکان مشاهده میزان مخلوط شدن مواد با یکدیگر و همچنین حرکت جریان را فراهم می­سازد. همچنین در صورت نیاز به ساخت سایت گلاس در ابعاد ، متریال و مدل های دیگر نیز می توانید با ما جهت سفارش تماس حاصل فرمایید . سایت گلاس یا نشانگر شیشه‌ایییک نشانگر بدون رنگ است که بر روی خطوط انتقال سیال یا منابع نصب می‌شود و می‌توان به کمک آن سطح مایعات را رویت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.