دو سامانه بارشی در راه است

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و جزایر آن، بارش باران و وزش باد شدید موقت داریم.

وی افزود: همچنین امروز در استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و در نواحی مستعد هم بارش تگرگ داریم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا 29 فروردین سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و موجب رگبار و رعد و برق و باران همچنین وزش باد شدید موقت در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، جنوب شرق و شرق کشور می‌شود که این شرایط بعد از ظهر فردا تشدید خواهد شد.

ضیائیان افزود: روز شنبه 30 فروردین در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، جنوب کشور، مرکز کشور دامنه‌های جنوبی البرز و شرق و جنوب شرق بارش داریم و روز یکشنبه فقط در دامنه‌های جنوبی زاگرس ارتفاعات البرز و جنوب شرق کشور بارش‌ها ادامه دارد.

وی گفت: بعد از ظهر دوشنبه اول اردیبهشت سامانه بارشی جدیدی از جنوب وارد کشور می‌شود که این سامانه روزهای دوم و سوم اردیبهشت تقویت می‌شود و گستره سامانه تقویت می‌شود که موجب بارش باران، رگبار و رعد و برق در نیمه جنوبی این کشور خواهد شد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تاکید کرد:‌ از روز شنبه در اغلب مناطق کشور افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان گفت:‌بعد از ظهر امروز و فردا دریای خزر مواج است.

وی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 2 درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌آسمان تهران فردا نیمه ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار باران با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما روز جمعه 29 فروردین در پایتخت 20 و 13 درجه خواهد بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.