تاندون پاتلا اشک

[ad_1]

خوشبختانه پارگی تاندون پاتلا نیست که همه مشترک است. اما زمانی که آنها رخ می دهد, آن می تواند ناتوان کننده. این آسیب معمولا در پریدن از ورزشکاران که در آن وجود دارد بارهای بالا در تاندون به عنوان ورزشکار سرزمین های چنین به عنوان مورد با Leevan شن و ماسه. آسیب نیز می تواند رخ دهد در بازیکنان بسکتبال به دلیل تکراری تاثیر بر زانو. از یک عملکرد و تشریحی دیدگاه تاندون پاتلا است که بخشی از یک سیستم است که راست زانو.

این عضله چهار سر ران در جلوی ران متصل به زانو (کشکک) که می نشیند و تا به زانو خم و راست. تاندون پاتلا و سپس متصل زانو به ساق پا (استخوان درشت نی). زمانی که یک ورزشکار اراضی زیر یک پرش تاندون پاتلا است که به سرعت لود شده با یک نیروی چند برابر وزن بدن خود را. نیروی می تواند آنقدر بزرگ است که آن را بیش از مقاومت کششی تاندون باعث آن را به شکستن. این بیماری دردناک است که اغلب نیاز به جراحی ترمیمی به منظور بازگشت زانو به طور کامل عملکرد ،
انواع آسیب

تکمیل اشک: همچنین به نام پارگی تاندون پاتلا. این است که در آن تاندون پاتلا پاره شده است در سراسر شکستن آن را به قطعات. مجروح ورزشکار نمی خواهد بود قادر به راست کردن زانو با توجه به شکسته ارتباط بین زانو و ساق پا. برای درمان این آسیب تقریبا همیشه فولاد تعمیر. در جراحی های ارتوپدی جراح بخیه شکسته تاندون پشت هم. بیمار پس از آن خواهد شد قرار داده شده در یک بند برای چند هفته قبل از شروع درمان فیزیکی است.

جزئی اشک: این آسیب شامل پارگی تاندون پاتلا اما نه کامل قطع. درمان این آسیب بر اساس میزان پارگی. جزئی اشک در نظر گرفته است که توسط پزشک به صورت پایدار ممکن است تحت درمان با یک دوره بی حرکتی پس از فیزیوتراپی به تقویت عضلات چهار سر ران و عضلات اطراف. جزئی اشک در آن قابل توجه مقاومت کششی تاندون را از دست داده است و آن پزشک احساس می کند ممکن است در معرض خطر پارگی به طور کامل معمولا درمان جراحی.

برای کسانی که در حال حاضر به اورژانس یا پزشک مراقبت های اولیه خود را با یک مشکوک به پارگی تاندون پاتلا ارجاع به جراح ارتوپد است که به طور کلی این قانون است. جراح را تشخیص قطعی بر اساس چه آسیب رخ داده است و همچنین به عنوان عوامل بالینی مانند محل درد قدرت و تحرک زانو و بیمار's توانایی تحمل وزن و پیاده روی. تکمیل اشک نیز ممکن است مبتلا به X-Ray نشان دادن “بالا سوار کشکک” که واقع شده است در بالای مفصل زانو به جای محور در بالای آن است.

یک تاندون پاتلا اشک است که به طور کلی به عنوان یک آسیب حاد معنی است که آن را ناشی از خاص و ناگهانی رویداد. با این حال وجود دارد برخی از عوامل خطر که می تواند منجر به پارگی مزمن از جمله التهاب تاندون تاندون پاتلا. معمولا به عنوان “بلوز's زانو” پاتلا التهاب تاندون, التهاب تاندون, اما همچنین ممکن است شامل کوچک میکرو اشک درون تاندون الیاف. این برگ تاندون ضعیف تر و بیشتر در معرض ابتلا به بیشتر پاره ورزشی در طول مانور. التهاب تاندون پاتلا می تواند دردناک است و بسیار شایع تر از این داری اشک در بالا توضیح داده.

کسانی که تحت تاثیر قرار خواهد شد که درد به طور مستقیم بر روی تاندون از پایین زانو به بالای ساق پا. ایستاده از پایین حالت نشسته چمباتمه و البته پریدن را تشدید علائم. ورزشکاران هنوز مظنونین در اینجا, اما کسانی که نردبان صعود و یا انجام یک مقدار قابل توجهی از چمباتمه در حالی که در محل کار نیز ممکن است در معرض. شما باید تبدیل به آسیب دیده با بلوز's زانو, پزشک شما ممکن است تجویز داروهای ضد التهابی در علاوه بر این به فعالیت اصلاح و ممکن است نیروبخش.

موارد که پاسخ خوبی به این درمان ممکن است درمان با محلی تزریق استروئید معمولا کورتیزون است که باید بیشتر کاهش التهاب. اما استروئید درمان می کند تمایل به تضعیف تاندون افزایش احتمال پارگی تاندون پاتلا. بنابراین پزشکان بسیار انتخابی در مورد که ممکن است واجد شرایط برای این درمان است. اگر یک بیمار کار فیزیکی به عنوان یک شغل است و قادر به گرفتن زمان و یا قرار دادن در محدود وظیفه و سپس آنها مناسب نیست برای این درمان است. به همین ترتیب ورزشکاران خواهد بود کنار باقی مانده از این فصل پس از دریافت یک کورتیزون تزریق.

همه ما شنیده اصل “کوک در زمان موجب صرفه جویی نه.” که یک قاعده ی و خوب به دنبال در اینجا. دریافت خود را از زانو درد درمان قبل از آن از کنترل خارج می شود. حالت خفیف التهاب تاندون است که آسان برای مدیریت با بقیه دارو و درمان فیزیکی است. به عنوان آسیب شروع می شود به جمع آوری آن دشوار می شود دشوار است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *