ایران می‌تواند برای دستیابی به این دارایی‌ها اقدام قانونی انجام دهد

ایران می‌تواند برای دستیابی به این دارایی‌ها اقدام قانونی انجام دهد

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، ایران در حال افزایش فشار بر کره جنوبی برای آزادسازی میلیاردها دلار از درآمد حاصل از صادرات نفت خود به این کشور است و می‌گوید سئول در مقابل فشار آمریکا سر خم کرده است و دارایی‌هایی که ایران به شدت برای مقابله با کرونا لازم دارد به صورت غیرقانونی توقیف کرده است.

 

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، می‌گوید اقدامات بانک‌های کره جنوبی مانع استفاده ایران از پول خود برای خرید مواد غذایی و داروها و تجارتی که معاف از تحریم‌های آمریکاست، شده است.

 

همتی در یک پاسخ کتبی گفت: دیدن این منظره وحشتناک است که بانک‌های کره‌ای به راحتی از تعهدات خود و توافقات مالی بین المللی غفلت می‌ورزند و تصمیم می‌گیرند که وارد بازی سیاست شوند و از تحریم‌های غیرقانونی و یک جانبه آمریکا پیروی کنند.

 

وی بدون این که نامی از بانکی در کره جنوبی ببرد، افزود: ایران می‌تواند برای دستیابی به این دارایی‌های خود اقدام قانونی انجام دهد.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوایل ماه جاری ایران اعلام کرد که پس از دو سال مذاکره، داروهایی را به ارزش 500 هزار دلار از کره جنوبی دریافت کرده است.

 

ایران همچنین اعلام کرد که کره جنوبی حدود 7 میلیارد دلار به خاطر خرید نفت قبل از تحریم‌های سال گذشته دولت ترامپ به ایران بدهکار است.

 

براساس اعلام وزارت خارجه کره جنوبی، داروهای ارسال به ایران برای درمان بیماری‌های ژنتیکی بوده است. در ماه جاری، کره جنوبی در نظر دارد کیت‌های تشخیص کرونا را به ارزش 2 میلیون دلار ارسال کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *