افزایش نگران‌‌کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

افزایش نگران‌‌کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، دکتر ایرج حریرچی در سفر خود به چابهار گفت: درحالی‌که روند موارد ابتلا به کرونا در سایر نقاط کشور رو به کاهش است در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلا هستیم و به نظر می‌رسد این مناطق بعد از رسیدن سایر نقاط کشور به اوج همه‌گیری در حال ورود به این مرحله هستند.

وی با اشاره به این‌که علاوه بر کاهش کلی موارد ابتلا به ویروس کووید 19 در کشور، درصد موارد بستری و مرگ نیز 70 تا 80 درصد کاهش داشته است افزود: در سیستان و بلوچستان نیز قسمت اعظم موارد ابتلا را موارد سرپایی تشکیل می‌دهد؛ روند افزایش موارد در این استان از نیمه دوم اردیبهشت به بعد شروع شد ولی در چند هفته اخیر میزان ابتلا به شکل نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: محدودیت‌هایی که در روزهای نخست به‌خوبی در استان اجرا می‌شد به‌طور کلی کاهش یافته و به نظر می‌رسد که از اردیبهشت به بعد تاب‌آوری عمومی برای تحمل محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی توسط مردم استان کمتر شده است و به‌نوعی شاهد عادی‌سازی بودیم.

حریرچی با بیان این‌که با وجود روند فزاینده ابتلا در سیستان و بلوچستان، هنوز هم نسبت ابتلا به جمعیت در این استان از متوسط کشوری پایین‌‌تر است، گفت: این افزایش در برخی مناطق استان به دلیل بیماریابی بیشتر هم بوده است.

وی تصریح کرد: به دنبال روند ابتلا در استان‌های جنوبی کشور فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری رد شد امّا همچنان نگران تأثیر حضور افراد در فضاهای بسته هستیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.