407 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند

مهرداد جهاندیده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: 407 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در 6 ماهه اول سال جاری در بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای کارگری، صنعتی و خدماتی سیستان و بلوچستان شناسایی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس ماده 120 قانون کار، بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار توسط کارفرمایان، کارگاه‌ها، نهادها، ادارات و صنوف ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت بکارگیری اتباع فاقد پروانه کار، کارفرمایان در مرحله نخست به ازای هر روز اشتغال به یک میلیون و 549 هزار و  885 ریال جریمه محکوم می‌شوند، اضافه کرد: در صورت تکرار این تخلف، این مبلغ به 3 میلیون و 99 هزار و770 ریال افزایش می‌یابد.

جهاندیده خاطرنشان کرد: بازرسان این اداره‌‌کل در 6 ماهه اول سال جاری بیش از 5 هزار و 868 مورد  بازرسی از واحدهای کارگری، صنعتی و خدماتی استان انجام دادند که در پی آن 407 کارگر خارجی فاقد پروانه کار را شناسایی و برخورد قانونی لازم با این افراد و کارفرمایانشان صورت گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه بعد از شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در استان در مرحله نخست رویکرد این مجموعه جایگزینی نیروی کار ایرانی است، در این مدت 60 نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار غیرمجاز بیگانه در استان شده‌اند.

وی افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری حدود یک میلیارد و 545 میلیون و 782 هزار ریال جریمه در زمینه استفاده غیرمجاز از اتباع بیگانه برای کارفرمایان متخلف در سطح استان صادر شده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *