ضرورت رفتن به سمت صنعتی شدن حوزه کشاورزی به جای خام فروشی/ بحران آب، مشکل اصلی پیش روی کشاورزان

به گزارش اخبار شرکت پرتو افکن به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کورنگ ،«عباس کشاورز» در جمع خبرنگاران از مساعد نبودن حال و روز وضعیت سیب زمینی در چهار سال اخیر خبر داد و گفت: قیمت سیب‌زمینی در مزرعه به سختی به 700 تومان رسیده و حتی در چند ماه گذشته 100 تومان گران‌تر شده است.

وی با بیان اینکه دومین منبع غذایی کشور بعد از برنج سیب زمینی است، اظهار کرد: در حال حاضر با کمبود آب در حوزه کشاورزی روبرو هستیم اما خوشبختانه واردات سیب زمینی در کشور نداریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه 12 هزار متر مکعب آب برای کشت سیب زمینی مصرف می شود، افزود: باتوجه به کمبود و بحران آب می طلب تا سیب زمینی کاران از هر متر مکعب آب 6 کیلو سیب‌زمینی برداشت کنند، این در حالی است که هم اکنون شاهد هستیم از تنها سه کیلوگرم سیب زمینی از هر مترمربع آب تولید می شود.

کشاورز تصریح کرد: باید از تکنولوژی روز استفاده کرد و انتظار می رود تا پنج سال آتی ضایعات سیب زمینی به کمک انجمن ملی آن کاهش یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بحران آب و کمبود این مایع حیاتی را مشکل اصلی پیش روی کشاورزان دانست و عنوان کرد: با دوری از خام فروشی و رفتن به سمت صنعتی شدن در حوزه های مختلف کشاورزی، سودبیشتر ومناسب تری عاید کشاورزان می شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *