راه‌سازی در کمربندی پاکدشت بدون ارزیابی زیست‌محیطی

عزیز میکاییلی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه به دلیل ترافیک بالا در اتوبان امام رضا جلساتی با مدیران شهری برای جایگزینی راه‌های جدید داشتیم، اظهار کرد: یکی از پیشنهادها راه‌سازی در کمربندی بود که متاسفانه اداره راه و شهرسازی پیش از آنکه ارزیابی زیست محیطی منطقه را انجام دهد و از سازمان حفاظت محیط زیست مجوز بگیرد اقدام به راه‌سازی کرده است. تاکنون نیز پیشرفت فیزیکی داشته است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت در ادامه ضمن اشاره به اینکه پایش صنایع و واحدهای صنفی در فصل پاییز و شرایط وارونگی دما مضاعف خواهد شد، تصریح کرد: نظارت بر واحدهایی که آلایندگی هوا دارند صورت خواهد گرفت همچنین بعضی از واحدهایی که داخل شهرک‌های صنعتی هستند ملزم به نصب فیلتراسیون هوا شده‌اند و تعداد زیادی از آن‌ها گزارش داده‌اند که در حال نصب فیلتراسیون هوا هستند.

میکاییلی افزود: در شهرستان پاکدشت ایستگاه ثابت سنجش آلایندگی هوا داریم که گزارش آن ماهانه برای فرمانداری  و مدیریت شبکه بهداشت ارسال می‌شود. نمایشگر این سیستم در شهر به دلیل افت فشار برق با مشکل مواجه شده است و ما به دنبال آن هستیم که این مشکل رفع شود تا قابلیت مشاهده اطلاعات برای مردم وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در شهریور ماه ۲۲۱ مورد پایش واحدهای صنعتی و صنفی انجام شده است، گفت: تمام ۲۲۱ واحد اخطاریه رفع آلایندگی دریافت کردند و ۲۳ واحد نیز در شهریور پلمب شده است. مشکل اصلی این واحدهای آلاینده عدم مدیریت پسماند، آلودگی هوا و آب بوده است.

میکاییلی در پایان اظهار کرد: به دلیل عدم مدیریت فاضلاب شهرک‌های صنعتی، ماه گذشته در دادسرای رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت طرح موضوع کردیم که پرونده آن در حال بررسی است.

انتهای پیام

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *