تپه قره آغاج میتواند به محلی گردشگری تبدیل شود

به گزارش اخبار شرکت پرتو افکن به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بهارکوار،ویکتور(مهندس عمران)، سرخیو( مهندس الکترونیک و قهرمان شنای اسپانیا) و لائورا (پرستار) اهل اسپانیا به قصد ایرانگردی وارد کشور شده و طی سفر خود به ایران، پس از بازدید تهران و شیراز، وارد کوار شدند.

این سه جهانگرد اسپانیایی در طول اقامت خود از دشت کوار، باغات انگور، اماکن متبرکه و تفرجگاهی کوار، کوههای زاگرس، پل ساسانی کوار، قره آغاج، تفرجگاه خضر نبی بازدید کردند و از نزدیک با برخی از مکانیک ها و تراشکاری های کوار، آموزشگاه خشت اول و اختراعات علیرضا جمالی نیز آشنا شدند.

 

آنها مشاهدات خود در طول سفر به ایران را اینگونه روایت کردند: ایران کشوری چهارفصل و زیبا و غنی از جاذبه های گردشگری با مردمانی مهربان، مهمان نواز و دوست داشتنی است منتهی تبلیغات در رسانه های اروپایی علیه ایران خوب نیست و آنها ایران را کشوری خطرناک و دارای تروریست معرفی می کنند اما هیچ اعتمادی به آنها نیست، دوستان ما که به ایران سفر کرده بودند و از زیبایی های ایران و خوبی های مردم ایران گفتند ما را متقاعد کردند که به ایران سفر کنیم و اکنون نیز سخن آنان را کاملاً تایید می کنیم و البته بعد از برگشت از ایران، تبلیغ امنیت و زیبایی ایران را آغاز خواهیم کرد و مجدداً به ایران باز خواهیم گشت، از هم اکنون دلشوره خروج از ایران را داریم و امیدوارم این چند روز باقیمانده دیرتر بگذرد.

 

این جهانگردان در خصوص زیبایی های ایران گفتند: شیراز بسیار زیباتر از تهران است و چشم انداز کوار از تپه ی بالای پل ساسانی کوار(تپه قره آغاج) نیز متحیر کننده بود و این تپه میتواند به محلی گردشگری تبدیل شود، حافظ شیرازی و خیام را خوب میشناسیم و با اشعار آنها آشنا هستیم، تمام غذاهای ایرانی و خصوصا کباب و خوراک جوجه عالی هستند و البته پنیر محلی کوار نیز لذیذ است.

 

این جهانگردان اسپانیایی همچنین از برخی مشاهدات خود حیرت زده شده بودند و می گفتند: ایرانی ها بیشتر از اسپانیایی ها با فوتبال اسپانیا آشنا هستند، ناهار ایرانیان بسیار سنگین و حجیم است و سطح علمی دانش آموزان کوار بسیار بالا و آنچه از کلاس رباتیک در کوار دیده بودند حیرت آور بوده است.

 
لائورا که پرستار است و با هزینه شخصی خودش در سوریه جهت مداوای مردم جنگ زده آنجا مشغول است ایرانیان را مردمی مهربان، خانواده دوست، نوع دوست و با محبت می داند. وی جنگ در سوریه را دردآور و سخت توصیف میکند و معتقد است فقط با کمک مردم میتوان جنگ را خاتمه داد، وی هدف خود را از کمک به سوریه چنین توصیف میکند: انسانها به انسانها نیازمند هستند و باید به همنوع کمک شود.

 

گزارش از: مهدی هاشمی اکبرآبادی(مترجم و راهنما)

جهانگردان اسپانیایی در کوار

جهانگردان اسپانیایی در کوار

جهانگردان اسپانیایی در کوار

جهانگردان اسپانیایی در کوار

جهانگردان اسپانیایی در کوار

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *