امنیت پایدار، هدیه پلیس به شهروندان «جغتای»/ برخورد جدی با فروشندگان مخدر صنعتی

به گزارش اخبار شرکت پرتو افکن به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام جغتای، سرهنگ مجتبی موهبتی فرمانده نیروی انتتظامی شهرستان جغتای، که عصر روز گذشته به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دفتر محل کار خود میزبان خبرنگار پیام جغتای بود، اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان جغتای از امنیت پایداری برخوردار می باشد، دستاوردی که جز با تلاش شبانه روزی پلیس و سایر دست اندرکاران امنیت حاصل نشده است.

موهبتی در ادامه با یادآوری شعار پلیس در سال جاری مبنی بر "پلیس برای امنیت و امنیت برای همه است" خاطرنشان کرد: پلیس شهرستان جغتای در راستای از بین بردن عوامل ناامنی و استمرار امنیت موجود در این شهرستان از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کند.

وی گفت: در نتیجه همکاری مثال زدنی مردم شهرستان با عوامل انتظامی در یک سال گذشته، هیچگونه ناامنی در شهرستان جغتای روی نداده است.

سرقت، تعقیب سارقان و دستگیری آنها موضوعات دیگری بود که فرمانده انتظامی شهرستان جغتای با اشاره به آنها تشریح کرد: گزارش های ثبت شده همکاران ما در پلیس شهرستان حاکی از آن است که: در یک سال گذشته سرقت خاصی در شهرستان رخ نداده است و موارد جزیی گزارش شده، مربوط به سارقان غیر بومی بوده است.

وی با تاکید بر رصد سارقان سابقه دار در تمام نقاط شهرستان اظهار داشت: کنترل کامل جرایم مرتبط با سرقت در جغتای باعث شده است تا سارقان سابقه دار تحت رصد مستمر ماموران انتظامی شهرستان قرار گیرند.

با فروشندگان مخدر صنعتی برخورد جدی می شود

موهبتی با اذعان به افزایش مواد مخدر صنعتی در شهرستان جغتای تاکید کرد: نیروی انتظامی برخورد با توزیع کنندگان این مواد مرگ آور را بطور جدی در دستور کار خود قرار داده است و در این راستا دست ارگان های دولتی و مردمی را برای فرهنگ سازی در راستای کاهش مصرف این مواد به گرمی می فشارد.

فرمانده انتظامی جغتای یادآور شد: پلیس نیز با درک درست از خطر مواد مخدر صنعتی برای جامعه، در کنار انجام وظیفه انتظامی و امنیتی خود، با برگزاری کلاس های آموزشی در سطح مدارس شهرستان و همچنین راه اندازی نمایشگاههای مختلف، در راستای فرهنگ سازی نیز تلاش میکند.

وی استفاده از ظرفیت مردمی شهرستان در قالب گشت های بسیج مردمی و شورای معتمدین پلیس محله را یکی دیگر از راهبردهای نیروی انتظامی برای مقابله هر گونه هنجار شکنی عنوان و اظهار داشت: این ظرفیت در حال حاضر فعال بوده و در راستای اجرای مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیز با پلیس همکاری خواهد کرد.

رصد شبانه روزی فضای مجازی از سوی پلیس فتا موضوع دیگری بود که موهبتی با پیش کشیدن آن، خاطرنشان کرد: کلاهبرداری و دیگر جرایم مرتبط با فضای مجازی در ماههای اخیر در سطح شهرستان بسیار محدود بوده است، اما با توجه به گستردگی این فضا و همچنین تسهیل دسترسی ها به آن، از مردم می خواهیم تا یاری رسان پلیس در این زمینه باشند و موارد مشکوک را با پلیس در میان بگذارند.

وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای امنیتی و خدماتی پلیس جغتای، تشریح کرد: کشف ۳ باند حفاری غیر مجاز، شناسایی و دستگیری عوامل قتل جوان اهل روستای فیض آباد و همچنین افتتاح دفتر تعویض پلاک خودرو ها در جغتای را می توان جزو دستاوردهای شاخص نیروی انتظامی شهرستان از ابتدای سال جاری عنوان کرد.

فرمانده انتظامی جغتای در پایان گفت: بیشترین جرائم رخ داده در سطح شهرستان جغتای از ابتدای سال جاری، مربوط به نزاع های دسته جمعی می باشد، موضوعی که مقابله با آن به تلاش متصدیان فرهنگی شهرستان بیش از گذشته نیازممند می باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *